Prezent dla niego: koszula

Biała elegancka koszula jest świetnym prezentem dla mężczyzny. Możesz wybierać spośród klasycznych modeli oraz slim fit, które są węższe i bardziej dopasowane.Koszule różnią się między sobą również materiałem, sposobem uszycia i przeznaczeniem.

Najbardziej uniwersalnym krojem koszuli jest custom fit. Powinna ona pasować na wszystkie typy sylwetki i dlatego jest najbezpieczniejsza jako prezent. Osobom o regularnej budowie ciała lub z lekką nadwagą polecany jest również krój o nazwie regular fit. Nie ma on wcięcia w tali i większość mężczyzn wygląda w nim korzystnie. Chudszym mężczyznom pasuje wyszczuplony model o nazwie slim fit.

Koszule różnią się między sobą rodzajem i długością mankietów. Te zapinane na guziki są znacznie mniej formalne i idealnie nadają się do codziennego użytku. Bardziej elegancką wersją jest podwójny mankiet zapinany na spinkę. Mankiet pojedynczy zarezerwowany jest na wyjątkowe okoliczności i zakładamy go do fraka. Kupując koszulę na prezent warto więc kupić taką zapinaną na guziki lub z podwójnym mankietem.

Czym jeszcze różnią się między sobą koszule? Ceną! Wynika ona między innymi z tego, jaki materiał zastosowano w koszuli. Najlepiej by było to 100% bawełny. Niektóre koszule szyte są również z jedwabiu, dzięki czemu mają delikatny połysk.

Materiały partnera

 

Wybierając koszulę pamiętaj, że ma ona dwa rozmiary: kołnierzyka i koszuli. Rozmiar koszuli określany jest przez wzrost i tabelę rozmiarów. Ciekawostką jest, że dobrze dobrana koszula uzyskuje swój właściwy rozmiar po trzech praniach. Z tego powodu dobre firmy zaniżają swoją rozmiarówkę.

Kołnieżyk koszuli powinien przylegać do szyi tak, aby pomiędzy szyję a kołnierzyk można było spokojnie włożyć palec. Prościej? Obwód kołonierzyka to obwód szyi plus około 2 cm.

Dodaj komentarz